ZADBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TWOICH URZĄDZEŃ GAZOWYCH

W ramach świadczonych usług wykonujemy:

Montaż urządzeń grzewczych

W trakcie wyboru urządzenia grzewczego – przed jego zakupem – warto się skonsultować z osobą, która to urządzenie będzie instalować, aby upewnić się czy dany typ kotła gazowego lub gazowego podgrzewacza wody będzie spełniał nasze oczekiwania i czy będzie spełniał wszystkie wymogi techniczne. Montaż kotła gazowego to skomplikowana czynność. Jest to urządzenie gazowe wyposażone niejednokrotnie w wiele skomplikowanych układów elektronicznych np. mikroprocesorów. Każdy z producentów urządzeń grzewczych określa zasady i wymogi, jakie powinno się spełnić przy instalacji gazowego kotła lub przepływowego podgrzewacza wody. Musimy zwrócić uwagę na to by nasz kocioł instalowała osoba doświadczona, aby uniknąć późniejszych problemów w użytkowaniu i nie stracić uprawnień gwarancyjnych.

Zatrudnieni przez naszą firmę instalatorzy dysponują odpowiednią wiedzą dotyczącą wszystkich wymagań instalacyjnych kotłów . Nasi monterzy gwarantują, że urządzenia będą prawidłowo zainstalowane zgodnie z wymogami producenta jak i obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Naprawy

Podczas eksploatacji urządzeń grzewczych nie zapominajmy o okresowych przeglądach technicznych, które pozwolą na obniżenie kosztów ogrzewania i zapewnią możliwość dłuższej i bezawaryjnej pracy kotłów gazowych lub gazowych podgrzewaczy wody.

W przeglądach nie chodzi tylko o uzyskanie komfortu użytkowania i zmniejszenie kosztów ogrzewania. Większe znaczenie ma spokój i bezpieczeństwo naszej rodziny, bowiem wiele nieszczęśliwych wypadków w domu jest spowodowane niesprawnością pieców CO i zaniechaniem naprawy kotła.

Dlatego w ramach działalności firmy Gaz-Serwis przeprowadzamy okresowe przeglądy techniczne i naprawy kotłów gazowych i naprawy piecyków gazowych takich firm jak: JunkersBuderusVaillant i innych. Dokonujemy wymiany części, przeprowadzamy analizę spalin, regulujemy ustawienia urządzeń w celu polepszenia parametrów eksploatacyjnych.

Finalnym celem napraw jest wyeliminowanie usterek i zapewnienie bezpiecznej i ekonomicznej pracy urządzeń grzewczych przez długi okres czasu.
Nasi specjaliści posiadają  uprawnienia gazowe i niezbędną wiedzę, oraz umiejętności wymagane przez producentów urządzeń grzewczych.
Po upływie okresu ochrony gwarancyjnej należy także pamiętać o regularnych przeglądach technicznych kotłów gazowych lub gazowych podgrzewaczy wody. Będzie to miało duży wpływ na koszty ogrzewania jakie poniesiemy w przyszłości. Poprawnie konserwowany kocioł gazowy i regularnie usuwane usterki przyczynią się do prawidłowej i ekonomicznej pracy urządzenia grzewczego.

Świadczymy kompleksowe serwisowe usługi gazowych urządzeń grzewczych renomowanych firm Junkers, Vaillant, Termet, Beretta, Ariston, Immergas, Saunier Duval i wielu innych. W ramach podejmowanych przez nas czynności serwisowych wykonujemy okresowe przeglądy techniczne, konserwacje urządzeń, naprawy i usuwanie usterek. Podczas okresowych przeglądów kotłów przeprowadzamy analizę spalin i ustawiamy parametry urządzeń w celu zwiększenia sprawności danego kotła gazowego czy podgrzewacza wody.

Przestrzegamy, aby żadnych napraw kotłów gazowych nie wykonywać samodzielnie. Naprawy powinny być wykonywane tylko przez profesjonalnych specjalistów, których zdobyta wiedza i doświadczenie gwarantują, że gazowe urządzenia grzewcze będą bezproblemowo pracować przez długie lata.

Konserwacje i czyszczenie

Wszyscy producenci pieców zalecają przegląd kotłów gazowych i gazowych podgrzewaczy wody przynajmniej raz w roku. Dobrze zakonserwowany i wyregulowany kocioł gazowy zużywa mniej paliwa, a jego użytkownik ma pewność, że w zimę będzie bezproblemowo pracować.

Gdy urządzenie grzewcze działa poprawnie, ogrzewa nasz dom i podgrzewa wodę użytkową zazwyczaj jego użytkownik nie myśli o jego stanie technicznym. Jednak nawet najbardziej nowoczesny kocioł lub podgrzewacz wymaga okresowych przeglądów technicznych.

Zgodnie z przepisami prawa budowlanego, każdy budynek powinien być w czasie użytkowania poddawany kontroli stanu technicznego. Dotyczy to także sprawdzenia stanu urządzeń gazowych takich jak kocioł gazowy i pozwolenia na jego dalszą eksploatację. Takich przeglądów wymaga także firma ubezpieczająca budynek, która może odmówić wypłaty odszkodowania w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku np. wybuchu gazu, gdy urządzenie gazowe nie posiada ważnego przeglądu.

Coroczna konserwacja kotła gazowego powinna być wykonywana dlatego, że prawidłowo wyregulowane i zakonserwowane urządzenie ma większą sprawność, a tym samym zużywa mniej gazu. Poza tym koszt systematycznej konserwacji urządzenia grzewczego są o wiele niższe od kosztów jakiejkolwiek naprawy po wystąpieniu usterki. Systematycznie wykonywane przeglądy połączone z konserwacją i wymianą zużytych zapewniają długą pracę urządzenia.

Czynności kontrolne wykonywane co rok przez naszych pracowników polegają na oględzinach urządzenia i kontroli jego stanu. W ich trakcie sprawdzane są zamontowane podzespoły zabezpieczające przed nieprawidłowym spalaniem gazu, szczelność układów gazowych i wodnych, a także czystość głównych elementów – palnika i wymiennika ciepła. Natomiast konserwacja polega na czyszczeniu wymiennika ciepła i palnika i jeżeli jest to konieczne na wymianie zużytych części takich jak filtry czy elektrody zapłonowe. Czyszczenie i konserwacja piecyków gazowych i innych urządzeń grzewczych pozwoli uniknąć ich uszkodzenia i zaoszczędzić na kosztach naprawy.